Vaše časté otázky

Pokud nenajdete odpověď na Vaši otázku - napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


CO JE TO VLASTNĚ LOSTROOMS.CZ?

LOSTROOMS.cz je největší síť quest-místností (questů odehrávaných živě) v Praze. Podstata našich questů spočívá v tom, že tým složený ze 2 až 5 lidí je uzavřen ve speciálně připravené místnosti – questroomu (někdy se tomu také říká escaperoom či quest-místnost).
Účelem hráčů je uniknout z těchto místností během hodiny. Na cestě k jejich svobodě je čeká spousta skrýší, hlavolamů a úkolů.

JAKÝ JE PRŮBĚH HRY?

Před zahájením provádí operátor hry důkladnou instruktáž pro návštěvníky, seznamuje s legendou questu a vysvětluje pravidla hry. Každý z questů se skládá z jedné či více místností. Design všech místností přesně odpovídá námětu příslušného questu. Pocit úplného ponoření se do děje doplňuje doprovodné audio a technické efekty.
Zdá se, že se některé úkoly podobají těm, které plnili účastníci populární show „Pevnost Boyard“, s tím rozdílem, že v LOSTROOMS.cz se toho účastníte Vy sami: nalezněte skrýše, vyřešte hlavolamy, ukažte jak jste pozorní, vynalézaví a zruční. Hraní questů je neuvěřitelně zábavná a neobvyklá aktivita. Některé úkoly lze vyřešit pouze společným úsilím členů týmu. Průběh celé týmové hry pomocí kamerového systému sledují operátoři questu, kteří jsou kdykoliv připraveni hráčům napovědět a správně je nasměrovat.

PRO KOHO JE URČENA TATO ZÁBAVA?

Tato forma zábavy je cílena na dospělé lidi, ale i na děti školního věku a mládež. Jen s tím rozdílem, že pro děti do 12 let je hra přístupná pouze za doprovodu rodičů. Pro zúčastnění se questu není třeba speciálních znalostí ani fyzické zdatnosti. Velice často se questu zúčastní i celá rodina.

JAKÝ JE DŮVOD ZAHRÁT SI QUEST?

Do LOSTROOMS.cz přijdou lidi strávit neobvyklým způsobem svůj volný čas spolu s přáteli, příbuznými, kolegy, milovanými, oslavit narozeniny nebo pořádat firemní akci.

Quest pro partu kamarádů
Jít si zahrát quest je skvělá alternativa než jít do kina, zahrát si bowling, kulečník či posedět v baru. Je-li parta lidí trochu větší, je také možné se rozdělit na několik týmů a souběžně si zahrát různé questy. V kanceláři na Žitomírské si může zahrát současně až 37 lidí (7 questů), v kancelářích na Opatovické a Mečislavově 8 až 10 lidí (2 questy).

Quest pro dva
Naši administrátoři jsou vždy připraveni Vám pomoci uspořádat překvapení pro milovanou osobu. Například během prvních 2 let na trhu se v LOSTROOMS.cz požádalo o ruku celkem 6 krát. Jsme za to velice rádi, neboť pokaždé snoubenka řekla „ano“.

Quest pro rodinu
Často nás navštíví i celá rodina, neboť zahrát si quest živě je forma zábavy docela vzácná, která bude zajímavá pro lidi jakéhokoli věku. Mladí lidé běžně zvou také své rodiče. Při nejmenším alespoň jednou si náš quest zahrála celá rodina se všemi členy 4 generací (dítě, matka, otec, babička i prababička)!

Quest pro oslavu
Každý týden se v LOSTROOMS.cz pořádají narozeninové oslavy (včetně oslav dětí), dámské a pánské jízdy i firemní akce. Pro pořádání akcí v kanceláři na Žitomírské, je určena útulná odpočínková zóna pro 15-20 lidí. Více o oslavách si můžete přečíst zde.

Questy pro firemní akce
Questy jsou týmová hra, a proto je pro kolegy zaručen skvělý teambuilding.
Naší korporativní klientelou je již více než 150 společností.

KOLIK LIDÍ SI MŮŽE ZAHRÁT V QUEST-MÍSTNOSTI?

Naše místnosti jsou převážně určeny pro 2-5 hráčů. Všimněte si, že quest-místnost „Útěk“ je určena pouze pro 2 osoby, zatímco „Černý pokoj“ je maximálně pro 4.

JE TO BEZPEČNÉ?

Samozřejmě. V našich questech nepoužíváme snadno rozbitelné ani ostré předměty. Každá z místností je vybavena několika video kamerami. Operátoři quest-místností sledují každou týmovou hru. Pokud je to nutné, operátor může vzdáleně odemknout jakýkoliv zámek. V případě mimořádné situace se všechny zámky odemknou automaticky.

JAK REZERVOVAT HRU?

Vytvořit si rezervaci na jakýkoliv budoucí den lze přímo na webových stránkách ze seznamu v levé části webu. Stačí si vybrat hru, která se Vám líbí. V případě objednání hry uvádějte skutečné jméno a číslo mobilního telefonu, naši administrátoři se s Vámi mohou spojit pro upřesnění některých detailů.
POZOR!!! V případě neuvedení svého mobilního čísla nebo uvedení čísla neexistujícího, může dojít k automatickému zrušení Vaší rezervace, a tím pádem se nebudete moci zúčastnit hry!

CO KDYŽ SI CHCI ZAHRÁT DNES?

Můžete kontaktovat administrátora přímo v kanceláři, podle toho kde se nachází quest, který Vás zaujal. Administrátor Vám poskytne informace o dnešních volných termínech.

Quest-místnosti: Hotel Le Marais, Černý pokoj, Doupě čarodějnice, Velký třesk, Imaginárium, Útěk
+420 776744406, Žitomírská 38, Praha 10

Quest-místnosti: Portál a Za hranicemi vědy
+420 777434533, Opatovická 18, Praha 1

Quest-místnosti: Škola Silent Hill a Advokát
+420 777360557, Mečislavova 18, Praha 4

JE MOŽNÉ PŘIJÍT POZDĚ NA HRU?

Snažte se raději dorazit 15 minut před zahájením hry. Pokud dorazíte pozdě, čas Vaší hry v místnosti může být zkrácen. Mějte na paměti, že po Vás dorazí další skupiny.

KDE PŘESNĚ SE NACHÁZÍ VAŠE KANCELÁŘ, KDE JÍ NAJDU?

Máme několik kanceláří v Praze. Na našem webu naleznete kompletní seznam adres v záložce „Kontakty”.

CHTĚL BYCH SI KOUPIT QUEST JAKO DÁREK, CO PRO TO MUSÍM UDĚLAT?

Využijte formulář na této stránce
Tam si můžete vybrat voucher, který Vás zajímá i způsob platby. Poté na Váš email přijde návod týkající se platby a obdržení Dárkového certifikátu od LOSTROOMS.cz.

MÁM JIŽ VOUCHER NA HRU, AVŠAK SE BLÍŽÍ KONEC PLATNOSTI. CO MÁM V TOMTO PŘÍPADĚ DĚLAT?

Mám již voucher na hru, avšak blíží se konec platnosti. Co mám v tom případě dělat?
Žádnou paniku! Využijte naší klientské a technické podpory na stránce help.lostrooms.cz – zvolte „Prodloužit platnost voucheru“, a uveďte jeho číslo. Budeme se snažit udělat vše pro to, abyste byli spokojení!

JE MOŽNÉ SI ZAHRÁT S DĚTMI?

Ano, je to možné. Hra je přístupná dětem mladším 12 let za doprovodu rodičů. Děti ve věku od 13-14 let si mohou zahrát sami. Máte-li v plánu vzít si s sebou na hru dítě, tak myslete na to, že quest-místnosti jako „Černý pokoj“, „Doupě čarodějnice“ nebo „Škola Silent Hill“ mohou vystrašit děti mladšího věku.

JSOU MÍSTNOSTI PŘIZPŮSOBENY PRO VOZÍČKÁŘE?

Bohužel, ani jedna z našich místností není přizpůsobena pro návštěvníky na vozíku. Všude se nacházejí schody ve velkém množství. Je nám velice líto, že nemůžeme nic udělat pro zlepšení dané situace.

MÁTE JEŠTĚ NĚJAKÉ DOTAZY?

Kontaktujte nás na čísle +420 776 744 406
Také se s námi můžete spojit pomocí Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či prostřednictvím holubů.


+420 776 744 406 
Žitomírská 38, Praha 10
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.